Cross Country - Statistics

All Meets
  NAME LOCATION TIME
1. Avery Stewart (Sr), St. Ursula Troy 19:23.30
2. Brooke Hunstad (Sr), St. Ursula Dual at DeWine 19:30.40
3. Ellen Scott (Sr), St. Ursula Dual at DeWine 19:33.50
4. Beazey Tierney (So), St. Ursula Troy 19:43.50
5. Grace Pizzimenti (Jr), Ursuline Academy Milford 19:54.00
6. Chloe Hubert (So), St. Ursula Troy 20:01.70
7. Ashley Williams (So), Mercy McAuley Lebanon Invit 20:03.70
8. Kayleigh Zimmer (Sr), St. Ursula Troy 20:12.60
9. Gigi Winter (Jr), St. Ursula Trinity/Valkeryie 20:23.10
10. Julia Verhoff (Jr), Mercy McAuley Lebanon Invit 20:24.60
11. Catherine Barron (Fr), St. Ursula Troy 20:30.20
12. Natalie Keller (Jr), Mount Notre Dame Milford 20:31.20
13. Keelin Elmer (Jr), Mercy McAuley Lebanon Invit 20:34.80
14. Natalie Hubert (Jr), St. Ursula Troy 20:37.00
15. Grace Pavloff (Jr), St. Ursula Troy 20:37.70
16. Sara Linduff (Sr), Ursuline Academy Milford 20:55.00
17. Margo Kelley (Jr), St. Ursula Troy 21:00.60
18. Natalie Armbruster (Sr), Mount Notre Dame East Classic 21:19.10
19. Maddie Gillock (Sr), St. Ursula Troy 21:24.20
20. Anna Mickol (Jr), St. Ursula Troy 21:24.80
21. Maggie Braun (Sr), St. Ursula Troy 21:28.30
22. Elizabeth Ganeff (Fr), Ursuline Academy Milford 21:33.00
23. Rachel Zeller (Jr), St. Ursula Troy 21:33.30
24. Abby Fermann (Sr), St. Ursula Troy 21:37.70
25. Ava Herrmann (Fr), Ursuline Academy Milford 21:40.00
26. Addie Robillard (Fr), St. Ursula Troy 21:42.50
27. Shanthi Napier (So), Ursuline Academy Milford 21:44.00
28. Ruth Fermann (Jr), St. Ursula Dual at DeWine 21:50.80
29. Savannah Wilber (So), Mount Notre Dame Milford 21:52.30
30. Josie Feldman (Jr), Mercy McAuley Lebanon Invit 21:53.50
31. Sophie Kemble (Sr), Mercy McAuley Lebanon Invit 21:54.30
32. Megan Crosby (So), Ursuline Academy Mason 21:55.00
32. Gabriella Le (Sr), Ursuline Academy Milford 21:55.00
34. Michaela Schulze (Sr), St. Ursula Troy 21:55.60
35. Kirsten Krych (So), Mount Notre Dame Milford 21:56.60
36. Vivian Naylor (Jr), Ursuline Academy Lebanon 22:01.00
37. Lily Orosz (So), Ursuline Academy Milford 22:09.00
38. Elle Seeger (Sr), Mount Notre Dame East Classic 22:09.50
39. Sarah Tholen (So), Ursuline Academy Milford 22:12.00
40. Nathalie Ehrler (Sr), St. Ursula Troy 22:12.60
41. Katherine Flege (Sr), Mount Notre Dame Little Miami 22:12.80
42. Leah Paul (Sr), St. Ursula Dual at DeWine 22:13.30
43. Ryley Horvath (So), Mount Notre Dame Milford 22:14.80
44. Stella McNab (Jr), St. Ursula Dual at DeWine 22:17.30
45. Bentley Thomas (So), Ursuline Academy Lebanon 22:18.00
46. Ellie Hoffman (Sr), St. Ursula Troy 22:18.40
47. Brenna Bohan (Jr), St. Ursula Trinity/Valkeryie 22:22.60
48. Lilly Herriott (Jr), Ursuline Academy Lebanon 22:23.00
49. Grace Campbell (So), Mount Notre Dame Little Miami 22:26.00
50. Kelly Albrinck (Sr), Mercy McAuley Lebanon Invit 22:34.70
51. Paige Skufca (Fr), Ursuline Academy Lebanon 22:35.00
52. Maya Szczykutowicz (So), Ursuline Academy Milford 22:40.00
53. Ella Anderson (Jr), Ursuline Academy Milford 22:45.00
54. Marissa Le (Jr), Ursuline Academy Lebanon 22:56.00
55. Maria Sagel (So), Ursuline Academy Milford 22:58.00
56. Micah Ulm (Jr), Mount Notre Dame Milford 22:58.10
57. Quinn Cramer (Sr), Ursuline Academy Lebanon 22:59.00
58. Sophia Garver (Jr), St. Ursula Dual at DeWine 23:00.60
59. Celia Fermann (Jr), St. Ursula Dual at DeWine 23:00.90
60. Lily Childs (Jr), St. Ursula Dual at DeWine 23:04.00
61. Kendall Cox (Jr), St. Ursula Dual at DeWine 23:05.80
61. Lillian Smith (Jr), St. Ursula Dual at DeWine 23:05.80
63. Juliana McClure (Sr), Ursuline Academy Lebanon 23:08.00
64. Maggie Keenan (Sr), Mount Notre Dame East Classic 23:08.10
65. Lauren Brunswick (So), St. Ursula Dual at DeWine 23:09.10
66. Maria Klare (So), St. Ursula Dual at DeWine 23:12.80
67. Helena Ipsa (So), Mount Notre Dame Milford 23:21.30
68. Maggie Michael (Fr), Ursuline Academy Lebanon 23:24.00
69. Caroline Jennings (Fr), Mount Notre Dame Little Miami 23:25.10
70. Heidi Keller (Sr), Mount Notre Dame Little Miami 23:26.80
71. Izzy Tonne (So), St. Ursula Dual at DeWine 23:27.00
72. Lucy Pedoto (Fr), St. Ursula Dual at DeWine 23:27.50
73. Megan McConnell (Fr), Ursuline Academy Lebanon 23:28.00
74. Maura Reilly (Sr), Mercy McAuley Lebanon Invit 23:33.40
75. Megan Kennedy (So), Mount Notre Dame Milford 23:38.70
76. Sydney Kennedy (Sr), Ursuline Academy Milford 23:42.00
77. Bridget Bertermann (So), Mount Notre Dame Little Miami 23:42.40
78. Grace Gillock (So), St. Ursula Dual at DeWine 23:43.80
79. Emilee Servaites (Jr), St. Ursula Dual at DeWine 23:44.60
80. Andie Hansen (So), Ursuline Academy Milford 23:46.00
81. Johanna Keller (So), Mount Notre Dame Little Miami 23:46.60
82. Anna Garver (Fr), St. Ursula Dual at DeWine 23:50.40
83. Caroline Dorr (Fr), Ursuline Academy Lebanon 24:02.00
84. Leah Kallmeyer (Jr), Mercy McAuley Lebanon Invit 24:02.50
85. Lindsey Dwyer (Jr), Ursuline Academy Lebanon 24:03.00
86. Cassie Badinghaus (So), Mount Notre Dame East Classic 24:07.30
87. Kendal Baldwin (Sr), Ursuline Academy Milford 24:08.00
88. Claire Jeffreys (Jr), St. Ursula Dual at DeWine 24:14.10
89. Kristen Meyer (Sr), Mercy McAuley Lebanon Invit 24:18.90
90. Molly Fahey (Jr), Mount Notre Dame East Classic 24:19.50
91. Natalie Roettker (So), St. Ursula Dual at DeWine 24:24.70
92. Taylor Bieber (Jr), Ursuline Academy Mason 24:29.00
93. Camryn Simonson (Jr), St. Ursula Trinity/Valkeryie 24:32.20
94. Skylar Stimson (Sr), St. Ursula Dual at DeWine 24:35.40
95. Marianne Falci (Jr), Mount Notre Dame Little Miami 24:39.60
96. Meredith Hurst (Jr), St. Ursula Trinity/Valkeryie 24:43.70
97. Olivia Thomas (Sr), Ursuline Academy Milford 24:50.00
98. Katie Senger (Fr), Mercy McAuley Lebanon Invit 24:52.60
99. Lydia Burns (Sr), Mount Notre Dame East Classic 24:56.20
100. Madeline Fisher (Jr), St. Ursula Trinity/Valkeryie 25:01.40
101. Kathleen Zielinski (Fr), Mount Notre Dame Milford 25:05.10
102. Anna Heitz (Fr), Mercy McAuley Lebanon Invit 25:05.30
103. Abbie Vetter (Jr), St. Ursula Trinity/Valkeryie 25:09.80
104. Izzy Dahm (Jr), Mount Notre Dame Little Miami 25:10.10
105. Leah Klus (So), St. Ursula Dual at DeWine 25:14.20
106. Samantha Smith (Fr), St. Ursula Dual at DeWine 25:16.90
107. Jenna Reder (Sr), Mercy McAuley Lebanon Invit 25:18.70
108. Audra Lyons (Fr), St. Ursula Dual at DeWine 25:19.30
109. Mary Gillock (Fr), St. Ursula Mason 25:22.70
110. Beth Dodd (Sr), Mercy McAuley Lebanon Invit 25:25.90
111. Mary Katy Burns (Fr), Mount Notre Dame East Classic 25:30.00
111. Abby Kennedy (So), Mount Notre Dame Milford 25:30.00
113. Nicole Hagerty (Fr), Mount Notre Dame East Classic 25:30.80
114. MacKenzie Reilly (Sr), St. Ursula Dual at DeWine 25:34.10
115. Reese Lynn (Sr), St. Ursula Dual at DeWine 25:37.00
116. Kate Crusius (Jr), Ursuline Academy Milford 25:39.00
116. Ellie Voelkerding (Fr), St. Ursula Trinity/Valkeryie 25:39.00
118. Maria Houchens (So), St. Ursula Dual at DeWine 25:40.90
119. Ella Foraker (Fr), Ursuline Academy Lebanon 25:43.00
120. Annie Hornsby (Sr), Mercy McAuley Lebanon Invit 25:43.40
121. Reeve Moschandreas (So), St. Ursula Dual at DeWine 25:47.00
122. Kathleen Greenwell (Fr), St. Ursula Dual at DeWine 25:47.40
123. Avery Glynn (Sr), St. Ursula Dual at DeWine 25:47.60
124. Sophie Mock (Sr), St. Ursula Trinity/Valkeryie 25:51.40
125. Mazie Knight (Jr), St. Ursula Trinity/Valkeryie 25:51.50
126. Emily McMackin-Garcia (So), Mercy McAuley Lebanon Invit 25:54.30
127. Sarah Bey (Fr), Ursuline Academy Lebanon 25:55.00
128. Rachel Reyering (So), St. Ursula Dual at DeWine 25:57.80
129. Abby Collins (Fr), St. Ursula Trinity/Valkeryie 26:11.00
130. Madeline Isbel (Fr), St. Ursula Dual at DeWine 26:12.30
131. Andrea Endaya (So), Mount Notre Dame East Classic 26:13.10
132. Renee Mansour (So), Ursuline Academy Mason 26:16.00
133. Laura Fitzpatrick (Sr), St. Ursula Mason 26:17.60
134. Samantha Roberts (Sr), St. Ursula Troy 26:25.70
135. Francie Pedoto (Jr), St. Ursula Dual at DeWine 26:28.80
136. Belle Grubert (So), St. Ursula Mason 26:30.20
137. Ella Klems (Fr), Mount Notre Dame Milford 26:32.20
138. Lauren Ayer (Jr), St. Ursula Trinity/Valkeryie 26:36.30
139. Anna Kirk (Fr), Ursuline Academy Lebanon 26:37.00
140. Sarah Bender (Sr), St. Ursula Trinity/Valkeryie 26:39.20
141. Kenna Cassidy (So), Ursuline Academy Lebanon 26:40.00
142. Grace Boron (Sr), Ursuline Academy Lebanon 26:44.00
143. Ella Keenan (Fr), Mount Notre Dame East Classic 26:48.10
144. Anna Geiger (Sr), St. Ursula Trinity/Valkeryie 26:54.90
145. Maggie Belyea (So), St. Ursula Dual at DeWine 26:56.80
146. Elizabeth Klus (Jr), St. Ursula Trinity/Valkeryie 27:00.90
147. Lauren Sayer (Jr), St. Ursula Trinity/Valkeryie 27:02.60
148. Ibby Fisher (Fr), St. Ursula Dual at DeWine 27:05.30
149. Celia Karsten (Sr), St. Ursula Trinity/Valkeryie 27:07.40
150. Ashley Arter (So), St. Ursula Mason 27:10.20
151. MaryKate Craft (Sr), St. Ursula Mason 27:15.60
152. Kathryn Schulte (Sr), St. Ursula Mason 27:20.20
153. Marissa Rouse (Sr), St. Ursula Dual at DeWine 27:20.30
154. Morgan Schulze (Jr), Mount Notre Dame Little Miami 27:29.60
155. Sylve Ehrler (Fr), St. Ursula Dual at DeWine 27:39.70
156. Ellie Smith (Fr), St. Ursula Dual at DeWine 27:49.20
157. Ruther Serger (Sr), Mercy McAuley Lebanon Invit 28:04.30
158. Lilli Flannery (Jr), Mount Notre Dame Milford 28:06.40
159. Maura Dammerell (Fr), St. Ursula Dual at DeWine 28:46.80
160. Ava Stanard (Sr), Ursuline Academy Lebanon 28:58.00
161. Anna Schaiper (Fr), St. Ursula Dual at DeWine 29:01.30
162. Olivia Jenkins (Sr), St. Ursula Trinity/Valkeryie 29:16.10
163. Lily Lohrer (Fr), St. Ursula Dual at DeWine 29:25.90
164. Sofia Reiss (Fr), Ursuline Academy Lebanon 29:39.00
165. Maggie Simonson (Sr), St. Ursula Dual at DeWine 29:48.70
166. Ella Weber (Sr), St. Ursula Dual at DeWine 30:01.40
167. Ellie Burns (Sr), St. Ursula Trinity/Valkeryie 30:06.00
168. Josie Ruwe (Fr), Mercy McAuley Lebanon Invit 30:18.40
169. Evie Webster (Fr), St. Ursula Dual at DeWine 30:47.10
170. Sarah Wordeman (Sr), Ursuline Academy Lebanon 30:48.00
171. Courtney Arnold (So), St. Ursula Mason 30:49.50
172. Regan Armbruster (Sr), St. Ursula Trinity/Valkeryie 31:17.00
173. Sylvia Sander (Fr), St. Ursula Trinity/Valkeryie 32:22.30
174. Lillian Niehaus (Fr), Mercy McAuley Lebanon Invit 32:45.10
175. Caroline Farkas (Fr), Mount Notre Dame Milford 34:17.50
176. Isabella Rueve (Sr), St. Ursula Trinity/Valkeryie 37:42.40